HHV2WSJR-73-3M3
Mfr.Part #
HHV2WSJR-73-3M3
Description
RES 3.3M OHM 5% 2W AXIAL
Through Hole Resistors
Failure Rate :
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
3.3 MOhms
Series :
HHV
Product Status :
Obsolete
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Axial
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.197 Dia x 0.610 L (5.00mm x 15.50mm)
Features :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Height - Seated (Max) :
Datasheets
HHV2WSJR-73-3M3
YAGEO HHV2WSJR-73-3M3
3.3 MOhms, 2W, Metal Film,