HHV2WSJR-73-1M8
Mfr.Part #
HHV2WSJR-73-1M8
Description
RES 1.8M OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Obsolete
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.197 Dia x 0.610 L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
1.8 MOhms
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Datasheets
HHV2WSJR-73-1M8
YAGEO HHV2WSJR-73-1M8
1.8 MOhms, 2W, Metal Film,