HHV2WSFT-73-73K2
Mfr.Part #
HHV2WSFT-73-73K2
Description
RES 73.2K OHM 1% 2W AXIAL
Resistance :
73.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
HHV2WSFT-73-73K2
YAGEO HHV2WSFT-73-73K2
73.2kOhm, 2W, Metal Film,