HHV2WSFT-73-732K
Mfr.Part #
HHV2WSFT-73-732K
Description
RES 732K OHM 1% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
732kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
HHV2WSFT-73-732K
YAGEO HHV2WSFT-73-732K
732kOhm, 2W, Metal Film,