HHV2WSFT-73-698K
Mfr.Part #
HHV2WSFT-73-698K
Description
RES 698K OHM 1% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
698kOhm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
HHV2WSFT-73-698K
YAGEO HHV2WSFT-73-698K
698kOhm, 2W, Metal Film,