HHV2WSFT-73-4M02
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HHV2WSFT-73-4M02
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 4.02M OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Axial
Resistance :
4.02MOhm
Composition :
Metal Film
Number of Terminations :
2
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Series :
HHV
Power (Watts) :
2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
HHV2WSFT-73-4M02
YAGEO HHV2WSFT-73-4M02
4.02MOhm, 2W, Metal Film,