HHV2WSFT-73-2M74
Mfr.Part #
HHV2WSFT-73-2M74
Description
RES 2.74M OHM 1% 2W AXIAL
Resistance :
2.74MOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±1%
Datasheets
HHV2WSFT-73-2M74
YAGEO HHV2WSFT-73-2M74
2.74MOhm, 2W, Metal Film,