HHV2WSFT-73-187K
Mfr.Part #
HHV2WSFT-73-187K
Description
RES 187K OHM 1% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Resistance :
187kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
HHV2WSFT-73-187K
YAGEO HHV2WSFT-73-187K
187kOhm, 2W, Metal Film,