HHV2WSFT-73-180K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HHV2WSFT-73-180K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 180K OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±1%
Series :
HHV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Film
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
2W
Resistance :
180kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Package / Case :
Axial
Datasheets
HHV2WSFT-73-180K
YAGEO HHV2WSFT-73-180K
180kOhm, 2W, Metal Film,