HHV1WSFR-73-10M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HHV1WSFR-73-10M
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10M OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
25 Weeks
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Resistance :
10MOhm
Series :
HHV
Pbfree Code :
yes
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Composition :
Metal Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
HHV1WSFR-73-10M
YAGEO HHV1WSFR-73-10M
10MOhm, Metal Film,