HFCW-9500+
Mfr.Part #
HFCW-9500+
Package / Case
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Description
LTCC HPF, 10500 - 20000 MHZ
Height (Max) :
0.024" (0.61mm)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Frequency :
9.65GHz (Cutoff)
Bandwidth :
9.5 GHz
Frequency Range :
10.5 GHz to 20 GHz
Insertion Loss :
1.6dB
Packaging :
MouseReel
RoHS :
Details
Mounting :
SMD/SMT
Type :
Ceramic High Pass Filter
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Impedance :
50Ohm
Package :
Digi-Reel?
Datasheets
HFCW-9500+
Introducing Ceramic Filters Mini-Circuits HFCW-9500+ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Bandwidth:9.5 GHz, Mounting Type:Surface Mount, Type:Ceramic High Pass Filter, Package / Case:0603 (1608 Metric), 6 PC Pad, HFCW-9500+ pinout, HFCW-9500+ datasheet PDF, HFCW-9500+ amp .Beyond Ceramic Filters Mini-Circuits HFCW-9500+ ,we also offer LFCV-45+, BFCG-162W+, LFCG-1000+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.