HFCW-5500+
Mfr.Part #
HFCW-5500+
Package / Case
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Description
LTCC HPF, 6100 - 20000 MHZ
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Type :
Ceramic High Pass Filter
Height (Max) :
0.024" (0.60mm)
- 55 C
Mounting :
Bandwidth :
13.9 GHz
Frequency :
5.5GHz (Cutoff)
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
RoHS :
Details
Insertion Loss :
1.5dB
Package :
Digi-Reel?
Frequency Range :
6.1 GHz to 20 GHz
Impedance :
50Ohm
Datasheets
HFCW-5500+
Introducing Ceramic Filters Mini-Circuits HFCW-5500+ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603 (1608 Metric), 6 PC Pad, Type:Ceramic High Pass Filter, Bandwidth:13.9 GHz, Mounting Type:Surface Mount, HFCW-5500+ pinout, HFCW-5500+ datasheet PDF, HFCW-5500+ amp .Beyond Ceramic Filters Mini-Circuits HFCW-5500+ ,we also offer LFCV-45+, BFCG-162W+, LFCG-1000+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.