HFC03-R47J-RC
Mfr.Part #
HFC03-R47J-RC
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
47nH +/-5% Hi-Freq Chip Inductor
Tolerance :
±5%
Series :
HFC03
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Inductance :
470 nH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Features :
Datasheets
HFC03-R47J-RC
Allied Components International HFC03-R47J-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD