HDP24-24-35SN-L017
Mfr.Part #
HDP24-24-35SN-L017
Description
CONN RCPT HSG FMALE 35POS PNL MT
Stock
135
In Stock :
135
Type :
For Female Sockets
Shell Size - Insert :
24-35
Feature :
Dust Cap, Ring Adapter
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Positions :
35
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish - Mating :
NOT SPECIFIED
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
Note :
Contacts Not Included; Jam Nut Not Included
Housing Color :
Black
Mounting Type :
Panel Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
Contact Size :
Connector Type :
Receptacle Housing
Not Applicable
TE Connectivity DEUTSCH Connectors HDP24-24-35SN-L017
Receptacle Housing Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled Panel Mount 35 Positions Bulk Bayonet Lock Unshielded Contacts Not Included; Jam Nut Not Included HDP20
HDP24-24-35SN-L017 Overview
HDP24-24-35SN-L017 Features
HDP20 series
HDP24-24-35SN-L017 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
HDP24-24-35SN-L017 Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT