HCM494000000BHJT
Mfr.Part #
HCM494000000BHJT
Description
CRYSTAL 4.0000MHZ 18PF SMD
Crystals
JESD-609 Code :
e2
Operating Temperature :
-40°C~85°C
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Frequency :
4MHz
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Load Capacitance :
18pF
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency Stability :
±100ppm