HCM4927000000AAJT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HCM4927000000AAJT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Series :
HCM49
Size / Dimension :
0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohms
Operating Mode :
Fundamental
Type :
MHz Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
27MHz
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Package / Case :
HC-49/US
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Load Capacitance :
18pF
Frequency Tolerance :
±30ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±30ppm