HCM4916000000BHJT
Mfr.Part #
HCM4916000000BHJT
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohms
Frequency Stability :
±100ppm
Size / Dimension :
0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Tolerance :
±50ppm
Frequency :
16MHz
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm