HCB1190-471L2
Mfr.Part #
HCB1190-471L2
Description
FIXED IND 470NH 39A 0.48MOHM SMD
Series :
HCB1190
Current Rating (Amps) :
39A
Current - Saturation :
36A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
0.48mOhm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Size / Dimension :
0.441Lx0.441W 11.20mmx11.20mm
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Inductance :
470nH
Tolerance :
±20%
Datasheets
HCB1190-471L2
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD