HCB10-110-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HCB10-110-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
11 OHMS 25% 0805 HI-CURR BEAD
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Package :
Tape and Reel (TR)
Filter Type :
Power Line
DC Resistance (DCR) (Max) :
10MOhm
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency :
11 Ohms @ 100 MHz
Series :
Product Status :
Active
Ratings :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Number of Lines :
1
Current Rating (Max) :
6A
Current Rating :
6 A
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
HCB10-110-RC
Allied Components International HCB10-110-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN