HCB1190-221L1
Mfr.Part #
HCB1190-221L1
Description
FIXED IND 220NH 42A 0.42MOHM SMD
Series :
HCB1190
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Current - Saturation :
79A
DC Resistance (DCR) :
0.42mOhm
Current Rating (Amps) :
42A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.441Lx0.441W 11.20mmx11.20mm
Inductance :
220nH
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Datasheets
HCB1190-221L1
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD