HCB1175-501H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HCB1175-501H
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 500NH 37A 0.47MOHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
37A
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Tolerance :
±15%
Series :
HCB1175
Current - Saturation :
17A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.433Lx0.283W 11.00mmx7.20mm
Height Seated (Max) :
0.283 7.20mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
0.47mOhm
Inductance :
500nH
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
HCB1175-501H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD