HCB0750-151L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HCB0750-151L
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150NH 48A 0.19MOHM SMD
Stock
881
In Stock :
881
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Factory Lead Time :
16 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
0.32mOhm
Size / Dimension :
0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm
Current - Saturation :
34A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
150nH
Current Rating (Amps) :
41A
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Series :
HCB0750
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
HCB0750-151L
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD