HCB05-100-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HCB05-100-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
10 OHM 25% 0603 HI-CURRENT BEAD
Stock
17
In Stock :
17
Manufacturer :
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Number of Lines :
1
Current Rating (Max) :
4A
Current Rating :
4 A
DC Resistance (DCR) (Max) :
20mOhm
Height (Max) :
0.039" (1.00mm)
Series :
Filter Type :
Power Line
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Impedance @ Frequency :
10 Ohms @ 100 MHz
Case Code (Metric) :
0603
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings :
Datasheets
HCB05-100-RC
Allied Components International HCB05-100-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN