HCB0750-121
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HCB0750-121
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 120NH 37A 0.32MOHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
HTS Code :
Size / Dimension :
0.283Lx0.276W 7.20mmx7.00mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
42A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
120nH
Series :
HCB0750
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
Nonstandard
ECCN Code :
EAR99
Current Rating (Amps) :
48A
Factory Lead Time :
16 Weeks
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
0.1MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
DC Resistance (DCR) :
0.19mOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Datasheets
HCB0750-121
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD