HCB05-300-RC
Mfr.Part #
HCB05-300-RC
Description
30 OHM 25% 0603 HI-CURRENT BEAD
Stock
40
In Stock :
40
Current Rating (Max) :
3A
Impedance @ Frequency :
30 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series :
Current Rating :
3 A
Height (Max) :
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
DC Resistance (DCR) (Max) :
30mOhm
Datasheets
HCB05-300-RC
Allied Components International HCB05-300-RC
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN