HC0603CG330J251
Mfr.Part #
HC0603CG330J251
Description
CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
33 pF
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
Datasheets
HC0603CG330J251
Meritek HC0603CG330J251
HC 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm C0G NP0 ±5% 33pF