HC0603CG1R2C201
Mfr.Part #
HC0603CG1R2C201
Description
CAP CER 1.2PF 200V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
1.2 pF
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Datasheets
HC0603CG1R2C201
Meritek HC0603CG1R2C201
HC 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 1.2pF