HC0603CG150G251
Mfr.Part #
HC0603CG150G251
Description
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±2%
Capacitance :
15 pF
Datasheets
HC0603CG150G251
Meritek HC0603CG150G251
HC 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm C0G NP0 ±2% 15pF