HC0603CG150F251
Mfr.Part #
HC0603CG150F251
Description
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Lead Style :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
15 pF
Tolerance :
±1%
Datasheets
HC0603CG150F251
Meritek HC0603CG150F251
HC 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm C0G NP0 ±1% 15pF