HC-49/U-S8192000ABJB
Mfr.Part #
HC-49/U-S8192000ABJB
Description
CRYSTAL 8.1920MHZ 18PF TH
Crystals
Operating Mode :
Fundamental
Frequency Stability :
±50ppm
Load Capacitance :
18pF
Factory Lead Time :
15 Weeks
Series :
HC-49/U-S
Min Operating Temperature :
-20°C
Frequency :
8.192MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100Ohms
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Capacitance :
18pF
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Size / Dimension :
0.453Lx0.183W 11.50mmx4.66mm
Published :
MHz Crystal
Resistance :
100Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
70°C