HC-49/U-S4000000BBIB
Mfr.Part #
HC-49/U-S4000000BBIB
Description
CRYSTAL 4.0000MHZ 16PF TH
Stock
29
In Stock :
29
1 (Unlimited)
HTS Code :
Package / Case :
HC-49/US
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Load Capacitance :
16pF
Packaging :
Bulk
Series :
Factory Lead Time :
15 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150Ohm
Published :
2015
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Mode :
Fundamental
Mounting Type :
Through Hole
Frequency Stability :
±50ppm
Pbfree Code :
yes
Frequency :
4MHz
Size / Dimension :
0.453Lx0.183W 11.50mmx4.66mm