HC-49/U-S4000000ABJB
Mfr.Part #
HC-49/U-S4000000ABJB
Description
CRYSTAL 4.0000MHZ 18PF TH
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Frequency :
4MHz
Lead Free :
Lead Free
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150Ohms
Package / Case :
HC-49/US
Published :
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.453Lx0.183W 11.50mmx4.66mm
Load Capacitance :
18pF