HC-49/U-S3686400ABJB
Mfr.Part #
HC-49/U-S3686400ABJB
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF TH
Stock
927
In Stock :
927
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Max Operating Temperature :
60°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
HC49US
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Operating Mode :
Fundamental
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200Ohms
Package / Case :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Frequency :
3.6864MHz
Size / Dimension :
0.453Lx0.183W 11.50mmx4.66mm
REACH SVHC :
Unknown
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-10°C
Frequency Tolerance :
±30ppm
Mounting Type :
Through Hole
Published :
2006
Load Capacitance :
18pF
Frequency Stability :
±50ppm