HC-49/U-S27000000ABJB
Mfr.Part #
HC-49/U-S27000000ABJB
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF TH
Crystals
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.453Lx0.183W 11.50mmx4.66mm
Frequency Stability :
±50ppm
Load Capacitance :
18pF
Series :
HC49US
Frequency Tolerance :
±30ppm
1 (Unlimited)
Mount :
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Frequency :
27MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohms
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Bulk
Operating Mode :
Fundamental
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm