HC-49/U-S25000000ABJB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HC-49/U-S25000000ABJB
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF TH
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Package / Case :
HC-49/US
Published :
Load Capacitance :
18pF
Type :
MHz Crystal
Mount :
Through Hole
Series :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
17 Weeks
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Frequency :
25MHz
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Size / Dimension :
0.453Lx0.183W 11.50mmx4.66mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohms
Operating Temperature :
-10°C~60°C