HC-49/U-S16667000ABJB
Mfr.Part #
HC-49/U-S16667000ABJB
Description
CRYSTAL 16.6670MHZ 18PF TH
Crystals
Published :
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.453Lx0.183W 11.50mmx4.66mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohms
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Series :
HC-49/U-S
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Load Capacitance :
18pF
Frequency :
16.667MHz
Package / Case :
Mounting Type :
Frequency Stability :
±50ppm