HC-49/U-S16000000CHLB
Mfr.Part #
HC-49/U-S16000000CHLB
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 22PF TH
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Operating Mode :
Fundamental
Frequency Stability :
±100ppm
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Size / Dimension :
0.453Lx0.183W 11.50mmx4.66mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Load Capacitance :
22pF
Frequency Tolerance :
±100ppm
Frequency :
16MHz
Type :
MHz Crystal
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Series :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohms