HC-49/U-S12000000ABJB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HC-49/U-S12000000ABJB
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF TH
Stock
775
In Stock :
775
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
Series :
HC49US
Mount :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohms
Frequency Tolerance :
±30ppm
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Mode :
Fundamental
Type :
MHz Crystal
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Load Capacitance :
18pF
Size / Dimension :
0.453Lx0.183W 11.50mmx4.66mm
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Bulk
Frequency :
12MHz