HAZ101MBABRAKR
Mfr.Part #
HAZ101MBABRAKR
Description
CAP CER 100PF 1KV RADIAL
Ceramic Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
100pF
20 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Radial, Disc
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Length :
7mm
Lead Pitch :
5mm
Depth :
3mm
Packing Method :
TR
Series :
HAZ
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Size Code :
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Datasheets
HAZ101MBABRAKR
Vishay HAZ101MBABRAKR
HAZ 100pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% 0.276Dia 7.00mm -40°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
HAZ101MBABRAKR Overview
This device's program size/dimension is 0.276Dia 7.00mm.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
HAZ101MBABRAKR Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm