HAZ101MBABLAKR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HAZ101MBABLAKR
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 1KV RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packing Method :
Ammo Pack
Applications :
GENERAL PURPOSE
Composition :
Ceramic
Published :
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Through Hole
Length :
7mm
Number of Terminations :
2
Termination :
Radial
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size Code :
Lead Style :
Straight
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Radial, Disc
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Lead Pitch :
5mm
Capacitance :
100pF
Series :
HAZ
Depth :
3mm
Feature :
High Voltage
Lead Diameter :
600 µm
Tolerance :
±20%
Dielectric :
K2000
Datasheets
HAZ101MBABLAKR
Vishay HAZ101MBABLAKR
HAZ 100pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% 0.276Dia 7.00mm -40°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
HAZ101MBABLAKR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.276Dia 7.00mm.5mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
HAZ101MBABLAKR Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm