H833K2BCA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H833K2BCA
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33.2K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
33.2 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Packaging :
Bulk
Composition :
Metal Film
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
Size / Dimension :
0.098 Dia x 0.283 L (2.50mm x 7.20mm)
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Height - Seated (Max) :
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Features :
Pulse Withstanding
Failure Rate :
Base Product Number :
H8
Package / Case :
Product Status :
Active
Datasheets
H833K2BCA
TE Connectivity AMP Connectors H833K2BCA
33.2 kOhms, 0.25W, 1/4W, Metal Film,