H827RBYA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H827RBYA
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES 27 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Stock
739
In Stock :
739
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Rated Power Dissipation (P) :
0.25 W
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Temperature Coefficient :
15 ppm/°C
Package Shape :
TUBULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminals :
2
Tolerance :
0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
Tape
Additional Feature :
PRECISION
Resistance :
27 Ω