H81K13BYA
Mfr.Part #
H81K13BYA
Description
RES 1.13K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Stock
474
In Stock :
474
Size / Dimension :
0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
ELV :
Compliant
Published :
2007
Wire
Number of Resistors :
1
Mount :
Axial, Through Hole
Lead Length :
30mm
Holco, Holsworthy
Voltage - Rated DC :
350V
Resistance :
1.13kOhm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Factory Lead Time :
15 Weeks
2
Diameter :
2.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Diameter :
600 µm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
REACH SVHC :
No SVHC
Packing Method :
Tape
Voltage - Rated :
350V
Weight :
240.007063mg
Datasheets
H81K13BYA
TE Connectivity AMP Connectors H81K13BYA
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.13kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,