H811KBZA
Mfr.Part #
H811KBZA
Description
RES 11K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
250mW
Number of Resistors :
1
Surface Mount :
Resistance :
11kOhm
Voltage - Rated :
350V
Size / Dimension :
0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
ELV :
Compliant
Diameter :
2.5mm
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
PRECISION
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lead Length :
30mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
EAR99
Weight :
240.007063mg
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
H811KBZA
TE Connectivity AMP Connectors H811KBZA
FIXED RESISTOR, 11kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,