H4P130RBYA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H4P130RBYA
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 130 OHM 0.1% 1W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Resistors :
1
Military Standard :
Not
Packaging :
Bulk
Composition :
Metal Film
Size / Dimension :
0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
Tolerance :
±0.1%
Weight :
400.011771mg
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Pulse Withstanding
Resistance :
130Ohm
Diameter :
3.7mm
Published :
Terminal Shape :
Wire
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package / Case :
Axial
ELV :
Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
Tape
Max Power Dissipation :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
Holco, Holsworthy
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Number of Terminations :
2
Power Rating :
1W
Lead Free :
Lead Free
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Additional Feature :
PRECISION
Mount :
Axial, Through Hole
Datasheets
H4P130RBYA
TE Connectivity AMP Connectors H4P130RBYA
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 130Ohm, Metal Film,