H45K11BZA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H45K11BZA
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 5.11K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Features :
Pulse Withstanding
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Axial
Packaging :
Bulk
Composition :
Metal Film
Base Product Number :
H4
Series :
Holco, Holsworthy
Resistance :
5.11 kOhms
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.146 Dia x 0.394 L (3.70mm x 10.00mm)
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
Package :
Bulk
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
H45K11BZA
TE Connectivity AMP Connectors H45K11BZA
5.11 kOhms, 0.5W, 1/2W, Metal Film,