H4332KBZA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H4332KBZA
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 332K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Product Type :
Metal Film Resistors
Technology :
Metal Film
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Axial
Series :
Holco, Holsworthy
Resistance :
332 kOhms
Product Category :
Metal Film Resistors - Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Supplier Device Package :
TE Connectivity
Diameter :
3.7 mm
Height - Seated (Max) :
Failure Rate :
Mounting Style :
PCB Mount
Base Product Number :
H4
Tolerance :
±0.1%
Features :
Pulse Withstanding
Composition :
Metal Film
Package :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Size / Dimension :
0.146 Dia x 0.394 L (3.70mm x 10.00mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Package / Case :
Brand :
TE Connectivity / Holsworthy
Number of Terminations :
2
Product Status :
Active
Subcategory :
Resistors
Packaging :
Bulk
Length :
10 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Datasheets
H4332KBZA
TE Connectivity AMP Connectors H4332KBZA
332 kOhms, 0.5W, 1/2W, Metal Film,