H418R7BZA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H418R7BZA
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 18.7 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
Axial
Packaging :
Bulk
Series :
Holco, Holsworthy
Resistance :
18.7Ohm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Composition :
Metal Film
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Feature :
Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
H418R7BZA
TE Connectivity AMP Connectors H418R7BZA
18.7Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,