H411R8BZA
Mfr.Part #
H411R8BZA
Description
RES 11.8 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
11.8Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
Datasheets
H411R8BZA
TE Connectivity AMP Connectors H411R8BZA
11.8Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,