GYC1E221MCQ1GS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GYC1E221MCQ1GS
Manufacturer
Nichicon
Package / Case
Radial, Can - SMD
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM HYBRD 220UF 20% 25V SMD
Manufacturer :
Nichicon
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Series :
GYC
Factory Lead Time :
23 Weeks
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
435mA @ 120Hz
Type :
Hybrid
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Applications :
Automotive
Ripple Current @ High Frequency :
2.9A @ 100kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
27mOhm
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 135°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~135°C
Capacitance :
220μF
Datasheets
GYC1E221MCQ1GS
Nichicon GYC1E221MCQ1GS
220μF ±20% Radial, Can - SMD 0.413 10.50mm Tape & Reel (TR) 27mOhm GYC Surface Mount Hybrid Automotive